Zaburzenia odżywiania forum, leczenie, przyczyny, artykuły, blog, definicja, profilaktyka, pomoc, terapia, anoreksja i bulimia

Zaburzenia odżywiania, anoreksja, bulimia, inne zaburzenia psychiczne.

#1 2012-04-07 13:12:29

minimini

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-24
Posty: 69
Punktów :   

Zaburzenia odżywiania terapia

Joanna Poppink i M.F.C.C.

To jest proste podsumowanie, z punktu psychoterapeuta na widzenia, co może się zdarzyć, gdy osoba z każdej zaburzeń odżywiania rozpoczyna terapię.

Jestem psychoterapeutą w prywatnej praktyce. Moim zadaniem jest pomóc nieświadome świadomych i wsparcie ludzi, jak nauczyć się żyć z większą świadomość siebie i świata.

Kiedy ludzie z zaburzeniami odżywiania się do pierwszych spotkań mają dużo do powiedzenia. Niektórzy wiedzą i zacząć mówić od razu. Niektóre są tak zdenerwowany, że nie wiedzą, co zrobić lub powiedzieć czy oczekiwać. Ale to nie trwa długo, zanim zaczną się opowiedzieć swoją historię. To często ulga, by zacząć mówić.

Więc po pierwsze, słucham. Czasami słucham przez długi czas. Osoby z zaburzeniami odżywiania mają niewielkie lub żadne doświadczenie lub wiedzę w bardzo ufając nikomu. Niektórzy wiedzą, że nie ufa, a niektórzy uważają, że tak.

Ludzie, którzy uważają, że zaufać inni często otwierają się zbyt szybko, wlać swoje serca w ciągu pierwszych kilku minut, uniemożliwiają wymagania (jak "powiedz mi, co zrobić, aby wszystko grzywny teraz"). Kiedy słyszą, że ożywienie wymaga czasu i wysiłku oni paniki lub złość lub obu. Potem znikają.

Ci, którzy wiedzą, że nie ufają naprawdę może być w bardziej uprzywilejowanej pozycji. Wiedzą, że nie ufa mi ani nikogo. Ale może oni chcą i są gotowi, aby spróbować.

Delikatna część tej pierwszej kwestii jest to, że ludzie z zaburzeniami odżywiania często pokładają ufność w niepewnych ludzi dawno temu. Być może nie mieli innego wyboru. Czasami nierzetelne ludzie byli ich opiekunowie.

Więc trudno im dojść do innego opiekuna i psychoterapeuta, i rozwinąć prawdziwą relację. Zaufali zbyt szybko, albo nie ufa w ogóle.

Tak więc, na początku i ważnym krokiem, który trwa przez cały czas terapii, jest z pracy, mówi, przeżywa, czuje i docenić złożoność zaufania.

Kiedy mówią, że nie ufa mi, mówię: "Dlaczego warto? Po prostu spotkał się ze mną. To zajmie czas dla mnie, aby zarobić swoje zaufanie."

Widzisz, oni czują się wyizolowane w to, co odczuwają jako coś odległego, zimnego świata i niebezpieczne. Tak więc często nie ma miejsca dla nich, że ktoś, bez presji czy manipulacji, by zaakceptować ich nieufność i dołożyć starań, aby być wiarygodnym obecność w ich życiu.

Kiedy mówią: "Och, ufam Tobie". I mówią: "Dlaczego warto? Po prostu spotkał się ze mną. Zabierze to trochę czasu dla mnie, aby zdobyć zaufanie".

Niektórzy próbują ignorować ich poczucie osamotnienia i zagrożenia. Wszakże ludzie z zaburzeniami odżywiania próbują ignorować wiele z ich uczuciami. To właśnie ich zaburzenia odżywiania jest. Tak więc, aby udowodnić, że świat jest bezpieczny, że nie istnieją żadne niebezpieczne w nim ludzi a oni nie potrzebują strachu i niepokoju, że ufa prawie nikomu się bardzo szybko.

Kiedy wiedzą, że nie muszą mi ufać ślepo ani udawać, uwierzcie mi, ciśnienie jest wyłączony. Mogą odpocząć trochę. Mogą zacząć dzielić się więcej, co dzieje się w ich wnętrzu.

W końcu, jeśli wszystko pójdzie dobrze, będą dzielić się ze mną nie tylko rzeczy, których nigdy nie powiedziałem nikomu, ale również rzeczy, których nie znamy samych siebie.

To wtedy świadomość i docenienie siebie i swoją sytuację życiową zaczyna.

Ludzie nie mają zaburzeń odżywiania z powodu jedzenia. Oni pijatyka, głodować, jeść kompulsywnie i oczyścić jako sposób na siebie medicating siebie. Są uczucia, że ​​nie może znieść przeżyć. Często nawet nie wiedzą o tym. Ale kiedy jeść aż do emocjonalnego odrętwienia, głodować do eterycznej wysoki, należy wpisać się do góry i pozbyć się go poprzez wymioty i środki przeczyszczające lub wykonywania nadmiernego, walczą poza straszliwą rozpacz.

Nie staramy się dowiedzieć, co to straszna rozpacz jest od razu. Wątpię, że możemy odnieść sukces w szybki sposób gdybyśmy to zrobili. Ale nawet próbuje w skoncentrowanej sposób skoncentrowanego może być zbyt groźny. Osoba może nie być w stanie znieść tyle bólu.

Kiedy człowiek odczuwa większy ból niż mogą ponieść mogą wybrać własny destrukcyjne zachowanie jeszcze bardziej surowe niż ich zaburzeń odżywiania. Samobójstwo może wyglądać jedyną możliwością osoby w całkowitej rozpaczy. Zaburzenia jedzenia pomaga ludzie nie czują, że rozpacz.

Tak więc praca przebiega łagodnie.

Jak ludzie stają się mocniejsze i bardziej świadomy, nabierają zarobione wiary w siebie. Są one zdolne do przyjmowania bardziej realistyczny wiedzę o świecie i rodzaje ludzi w nim. Wtedy może się rozwijać i wykorzystywać więcej narzędzi do funkcjonowania dobrze na świecie. Kiedy mogą zrobić, że zaburzenia jedzenia nie jest takie ważne obrony.

Z tego powodu osoba może zacząć puszczać ich zaburzeń, bez poczucia, że ​​są one nie do zniesienia niebezpieczeństwie. Uczestniczą bardziej w życiu, a oni zaczynają się rozwijać zaufanie w ich zdolność do dbania o siebie.

W tym momencie, mimo że czują się zagrożone i nowy, zaczynają polegać na ich nowej kompetencji. Okazały się godne zaufania do siebie.

W procesie terapii oni nauczyli się żyć z ich obaw o terapeutę i po pewnym czasie dowiedziałem się uzasadnione powody do umożliwieniu temu terapeuty ich zaufanie. Nauczyli się, co to ma zdobyć zaufanie.

Że nauka rozciąga się do własnego doświadczenia wewnętrznego. Po raz pierwszy w ich życiu, oni doceniają to, czego potrzeba, aby zarobić własne zaufanie. Kiedy nie zasłużyć odkrywają siłę i bezpieczeństwo nigdy nie marzył możliwe.

Przejadanie się, objadaniem, oczyszczenie, odstęp na cukier lub ogromnych ilości niczego nie można porównać do wolności i bezpieczeństwa, opierając się na własnej sile, wyroku i kompetencji.

Ludzie uczą się niech się czuje teraz, że ufa się za własne wiarygodne dozorca. Uczą się słuchać swoich myśli i uczuć, teraz, że oni wiedzą, co słuchanie jest. Oni podejmują decyzje, które są w ich najlepszym interesie dla zdrowia i życia dobrego, teraz, że mają one narzędziami i wiedzą, jak z nich korzystać.

Zaburzenia jedzenia jest dość marny, słaby, czasochłonne i bezużyteczny obrońca, jeśli porównać ją do własnej godnej zaufania, z samym sobą troskliwy i odpowiedzialny. Włączasz część relacji trzeba było z terapeutą do własnego stylu bycia w świecie. Możesz stać się własną rękę opiekuna. I zanim podejmą żadnych działań, to należy pamiętać, że pierwszy krok w terapii. Można wsłuchać się w siebie teraz.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl